Na pytanie: skąd wziąć pomysł na własną firmę chciałoby się odpowiedzieć jednym tchem: Z Duszy.

Wielu ludzi uważa, że nie ma nic piękniejszego, kiedy można połączyć hobby z pracą. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak niewielu jest tego typu szczęśliwców. Zanim jednak pożegna się marzenia o łączeniu pracy z pasją – warto dobrze przeanalizować szanse powodzenia.

Zanim zaczniesz pisać business plan.

Warto zastanowić się nad kilkoma aspektami:

  • Czy na usługi/produkty mojej firmy jest zapotrzebowanie? W moim mieście/regionie/kraju?
  • Czy obecnie w moim mieście/regionie/kraju są firmy, które oferują już takie same/podobne usługi produkty? Jeśli tak, to jak prosperują, czy będę w stanie być dla nich godną konkurencją?
  • Czy posiadam środki, które pozwolą mi rozpocząć działalność?
  • Czy wiem skąd mogę pozyskać informacje o dofinansowanie mojej działalności?
  • Czy będę miał za co utrzymać się zanim moja firma zacznie przynosić zyski?

Przedstawione wyżej pytania, to tylko kilka z tych najważniejszych. Własna firma to nie tylko przyjemność „bycia na swoim”, lecz również ogromna odpowiedzialność: finansowa, gospodarcza, społeczna i psychiczna. Należy mieć dużo cierpliwości, i wytrwałości w dążeniu do założonego celu. Trzeba być zdyscyplinowanym. Czy posiadasz te cechy?

Nigdy nie ma gwarancji na sukces.

Można wysnuć taki wniosek czytając informacje podsumowujące rok przedsiębiorczy; jak wiele firm się zadłuża, i często przez to upada. Nie zawsze jest to wynikiem złej kalkulacji, czasami wpływają różne czynniki.

Trzeba być przygotowanym na absolutnie wszystko, i ufać przede wszystkim sobie. Jesteśmy tylko ludźmi – nie idealnie zaprogramowanymi robotami, porażki leżą w naszej naturze, i też trzeba potrafić zdawać sobie z tego sprawę.

Idealny pomysł na własny biznes.

Jeśli chcemy robić zawodowo coś, co sprawia nam przyjemność, i z czego czerpiemy ogólną satysfakcję, a w dodatku sensownie odpowiedzieliśmy sobie na tych kilka pytań – usiądźmy do biznesplanu.

Jeżeli wyda się realnym, że to, co chcemy robić może odnieść sukces, nawet się nie wahajmy.

Nigdy nie przekonamy się o szansie powodzenia, jeśli faktycznie nie spróbujemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj