Słoneczny, ciepły dzień to doskonała okazja do aktywnego spędzania czasu. Pikniki rodzinne gwarantują dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych. Jednak, by zorganizować niezapomniane wydarzenie, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jak zorganizować piknik i uniknąć wpadek? Podpowiadamy!

Wybór miejsca na piknik

Miejsce na organizację wydarzenia należy wybrać w oparciu o okoliczności, okazję, temat przewodni i upodobania uczestników. Pierwszym wyborem są tereny zielone oddalone od centrum miasta. Duża przestrzeń w spokojnej okolicy daje duże możliwości organizacji nawet hucznej imprezy. Równie dobrym pomysłem jest zaplanowanie pikniku w parku miejskim. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę wielkość terenu, która pomieści przewidywaną liczbę uczestników. Zaletą imprezy w mieście są dobre połączenia komunikacyjne oraz dostępność parkingów. Warto zorganizować piknik w licznie uczęszczanym miejscu, gdzie do zabawy mogą dołączyć się przechodnie, do których nie dotarła informacja o planowanym wydarzeniu. Kolejną propozycją na organizację pikniku rodzinnego jest miejsce nad wodą, które pozwoli na przygotowanie dodatkowych atrakcji, takich jak kajaki, rowerki wodne czy rejs statkiem. 

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Pikniki rodzinne organizowane są głównie z myślą o dzieciach i to właśnie im warto podporządkować większość atrakcji. Pierwszym krokiem ku udanej zabawie będzie zapewnienie doświadczonej kadry animatorów, którzy zadbają o rozrywkę dla najmłodszych. Dobry animator, nawet przy niewielkim nakładzie finansowym, zapewni dzieciom radosną i przyjazną atmosferę. Do najpopularniejszych atrakcji, które angażują dzieci, należą malowanie twarzy, nauka choreografii przy muzyce czy chusta animacyjna. W strefach dla dzieci nie może również zabraknąć dmuchanych zamków, zjeżdżalni, pokazów baniek mydlanych, teatrzyków czy występów artystów. Dla starszych dzieci warto przygotować takie atrakcje jak mała ścianka wspinaczkowa, tory przeszkód, mini golf, warsztaty rękodzieła lub gra w bule. Szczęśliwe dzieci, to szczęśliwi rodzice. Jednak ci ostatni również powinni mieć możliwość skorzystania z wielu ciekawych atrakcji. Propozycji jest naprawdę wiele. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się występy artystów, zespołów muzycznych i kabaretów. Można również zorganizować dla rodziców warsztaty rękodzieła, degustacje, pokazy taneczne, gry sprawnościowe, pokazy barmańskie czy przeciąganie liny. 

Znakomity catering

Udany pikniki rodzinny to nie tylko ciekawe atrakcje, ale również znakomite jedzenie. Z tego względu znalezienie dobrej firmy cateringowej powinno być jednym z głównych elementów organizacji pikniku rodzinnego. Na świeżym powietrzu sprawdzą się przede wszystkim potrawy grillowe. Nie może również zabraknąć gofrów, lodów, zapiekanek czy hamburgerów. Uczestnicy pikniku powinni mieć duży wybór posiłków oraz napoi. 

Profesjonalna organizacja pikników rodzinnych

Planowanie i przygotowanie imprez plenerowych wymaga sporych nakładów pracy, dobrej logistyki, zaplanowania atrakcji, cateringu czy nagłośnienia. W tej kwestii lepiej zaufać profesjonalistom, którzy zorganizują piknik rodzinny zgodnie ze scenariuszem imprezy. Jedną z agencji, które specjalizują się w planowaniu i realizacji wydarzeń jest Kids Planet. Agencja eventowa zapewnia kreatywne scenariusze imprez, obsługę animatorów, urządzenia rozrywkowe, sprawdzony catering oraz zaplecze techniczne i sanitarne. Specjaliści zapewnią mnóstwo atrakcji i świetną zabawę, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj