W Polsce istnieje wiele banków a każdy z nich zachęca klientów promocjami. Banki prześcigają się w pomysłach na skuteczne dotarcie do klienta wprowadzając coraz bardziej atrakcyjne oferty. Czym zatem kierować się przy wyborze konta bankowego dla siebie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedz, ponieważ konto musi być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas, jednak można sobie ułatwić wybór konta sprawdzając następujące aspekty:

Miesięczna opłata za konto

Opłata za konto to dla wielu osób podstawowe kryterium przy wyborze konta. Niektóre banki oferują bezwzględnie darmowe konto, jednak inne banki stawiają warunek, po spełnieniu którego konto będzie darmowe. Warunkami darmowego konta może być np. przelew 1000 zł miesięcznie i wykonanie 1 transakcji zbliżeniowej lub przez BLIK. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na konto będziemy rzeczywiście wpłacać wymaganą kwotę – jeśli tak to ta ewentualna opłata nie powinna stanowić przeszkody.

Miesięczna opłata za kartę

Należy rozróżnić opłatę za konto i opłatę za kartę, ponieważ niektóre z banków naliczają obie opłaty lub np. samą opłatę za kartę. Jeśli konto będzie wykorzystywane wyłącznie do wykonywania przelewów lub płacenia BLIK to wówczas można zrezygnować z karty już na etapie zakładania konta.

Atrakcyjność aplikacji mobilnej

Aplikacje mobilne są coraz bardziej popularne. Banki cały czas udoskonalają swoje aplikacje mobilne, dzięki czemu stają się one coraz bardziej nowoczesne. Niektóre aplikacje mobilne słyną ze swojej funkcjonalności a inne są przedmiotem negatywnych opinii. Warto zapoznać się z funkcjami aplikacji mobilnej banku.

Darmowe bankomaty

Dostęp do pieniędzy praktycznie w każdym miejscu to bardzo atrakcyjna opcja. Każdemu z nas zdarza się mieć pilną potrzebę uzyskania gotówki. Mając darmowe bankomaty mamy do niej dostęp niemal wszędzie. Oczywiście warto sprawdzić, czy za taką usługę bank nie pobiera opłaty.

Dodatkowe opłaty

Banki mogą nam pobierać pieniądze z konta za wiele działań takich jak przewalutowania, wypłacanie pieniędzy w kasie, czy opłaty za kody SMS do potwierdzania przelewów. Warto dokładnie przeanalizować cennik banku pod kątem usług, z których będziemy korzystali.

Awaryjność banku

Niektóre z banków miewają awarie bardzo często a inne działają solidnie i bez zarzutów. Dostępność do pieniędzy 24/7 to bardzo ważna sprawa dla osób często korzystających z konta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj