Wewnątrz rynku pracy wiele się dzieje.To niezwykle dynamiczna przestrzeń, co sprawia, że ciężko odnaleźć się w jej realiach. Wkraczając na ten niepewny grunt, warto zaopatrzyć się więc w stosowne narzędzie, które pomoże z lepszym skutkiem przemierzać te trudne rejony. Dobrze napisane CV pozwoli wyróżnić się na tle życiorysów konkurencji i zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy.

Umiar wskazany

Przejrzystość CV jest niebywale istotna. Koniecznie trzeba przemyśleć, jakie informacje w dokumencie zawrzeć i jak powinny być one rozmieszczone. Dysponując bogatym doświadczeniem lub mogąc pochwalić się bardzo obszerną ścieżką edukacji i wieloma ukończonymi kursami, można dokonać selekcji. Analiza stanowiska, na jakie aplikacja ma zostać złożona, pozwoli dopasować treść do oczekiwań rekrutera. Nie ma potrzeby informowania o wszystkich elementach dotychczasowego życia zawodowego, jeśli nie znalazłyby one powiązań z pracą, o którą czynione są starania.

Nadmiar treści czyni CV nieczytelnym. Skupienie się na kluczowych aspektach kariery i pominięcie wątków pobocznych pozwoli uwydatnić te najważniejsze składniki dokumentu.

Dbałość o aspekt wizualny

Przygotowując dokument mający być orężem w walce o pracę, należy położyć nacisk na jego układ graficzny. Dobór czcionki i jej rozmiaru, pogrubienia, kursywa, punktowanie to często stosowane wyróżniki tekstu, pomagające utrzymać porządek strony. Kwestią do przemyślenia jest również umiejscowienie w CV danych kontaktowych, informacji o zatrudnieniu, ostatniej szkole, kompetencjach miękkich czy zainteresowaniach. Najbardziej kluczowe oczywiście są wcześniejsze miejsca pracy. Warto je umieścić poniżej danych kontaktowych, by wzrok osoby przeglądającej aplikację szybko mógł je odnaleźć.

Zagadnieniem wywołującym dyskusje nadal pozostaje temat zdjęcia w CV. Wciąż często jest wymagane, lecz z drugiej strony słyszalne są opinie, by z dodawania fotografii zrezygnować. Jeśli jednak należymy do grona zwolenników zamieszczania swojego wizerunku w CV, musimy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim strój powinien być stosowny. Twarz natomiast powinna przedstawiać stonowane pozytywne emocje, a całość nawiązywać może do zainteresowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj