Uczymy się całe życie.

Edukację należy zakończyć na jakimś poziomie. Jedni kończą edukację na poziomie szkoły podstawowej i pracują całe życie na czarno bez perspektyw na emeryturę. Bardziej inteligentni rodzice popychają swoje dzieci do szkół średnich. To im daje możliwość zdobycia zawodu lub dalsze kształcenie. Inwestycja w szkołę średnią to moment, gdzie wybór jej jest trudny, jednak nie oznacza nic złego. Wybór zawodu, trudny poziom, jaki stawia szkoła przed uczniem pokieruje nim na studia. Ostatni krok to matura, gdzie staje się egzaminem by dostać się na studia.

Matura.

Egzamin dojrzałości wymaga nakładu pieniężnego. Wymaga dodatkowych  korepetycji, które czasami kosztują słono. Wygląd na egzaminie dojrzałości to podstawa. Należy postawić na elegancję i patrzeć na egzaminatorów zza okularów, co daje większej pewności. Krokiem ostatnim jest wybór studiów. Wybór uniwersytetu, wybór, kierunku studiów oraz miejscowości, która znajduje się blisko lub daleko. Na kierunku wybranym można nie podołać z materiałem.  Utknąć na drugim lub trzecim roku, gdzie seminarium, napisanie pracy jest wręcz niemożliwe. Należy już mieć materiał opanowany do perfekcji by przejść przez licencjat, a potem magistra.

Mit o studiach.

Propaganda, jaka się niesie to mit o studiach, które są nic nie warte. Studia to coś mojego, co sam zdobywam ucząc się, kształcąc moją osobowość. W ten sposób wskoczymy na wyższy poziom, ta wisienka na torcie, którą zdobyć można jedynie idąc na studia i tam studiować. Powstaje tu pytanie: Dlaczego warto iść na studia? Dlatego, że zdobywamy nową wiedzę, odpowiedzi na wiele trudnych pytań. Poznajemy nowych ludzi, z różnych miast Polski. Dbamy bardziej o pracę, która umożliwia sponsorowanie studiów dziennych lub zaocznych.

Studia wymagają utrzymania pracy na czas nieokreślony by moc je opłacić i nie zaciągać kredytu. Studia to otwarcie drzwi do nowych możliwości, dzięki którym podniesiemy poziom luksusu, w jakim będziemy żyć. Warunkiem jest ich ukończenie z dobrą oceną podsumowującą je. Ułatwiają one rozwiązanie spraw, jakie się w życiu codziennym pojawiają, zmieniają pogląd na świat o 360 0.

Warto iść na studia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj